In memoriam – Stjepan Džebić

Jpeg

Nakon iznenadne smrti u 80. godini života, u utorak su se članovi Puhačkog orkestra DVD-a Valpovo, na belišćanskom groblju, oprostili od svog dugogodišnjeg kapelnika Stjepana Džebića.

Stjepan Džebić  punih je 44 godine bio kapelnik u Puhačkom orkestru DVD-a Valpovo. Odgojio je na stotine mladih glazbenika, te napisao tisuće aranžmana skladbi različitih žanrova za puhački orkestar. Za svoj iznimno plodonosan rad primio je niz priznanja: zlatnu medalju Hrvatske vatrogasne zajednice, Zlatnu plaketu Hrvatskog sabora kulture, te najviše priznanje Grada Valpovo za područje kulture Plaketu Matija Petar Katančić.

Komemoracija je održana u prostorijama DVD-a Valpovo, u nazočnosti članova najuže obitelji, te vodstva i članova DVD-a Valpovo.

Preuzeto sa: www.valpovstina.info